11 Haziran 2014 Çarşamba

Lezzetli Bir Uygulama "SoFood"

Cep telefonları akıllanmaya, tabletler de çantalara sığmaya başladığından beri gittiğimiz her yerde cep telefonlarımızdan ya da tabletlerimizden sürekli ve kesintisiz internet bağlantılarını neredeyse her dakika kullanmaya başladık. Çoğu insan için yemek yapmak, yeni tarifler öğrenmek ve yaptıklarını sevdikleriyle paylaşmak bir tür terapidir. Yemek yapmak aynı zamanda biz kadınlar için günün şöleni, ailenin bir araya geldiği anları keyifle değerlendirecek özel anların ritüeli gibidir. Çalışan kadınların en büyük sorunlarından biridir aynı zamanda "Bugün ne pişirsem?" sorusu. İşte bu uygulama hobisi yemek yemek ve yapmak olanların, akşam eve telaşla dönen hanımların en büyük yardımcısı olacak. Uygulamayı geliştirenlerin tanıtım sayfasında yazdıklarını kopyalıyorum buraya. İşte SoFood neden özel;

SoFood yemek tariflerinizi paylaşmak için kolay ve eğlenceli yol sunan bir uygulamadır. Yapmış olduğunuz yemeklerin fotoğraflarını çekip arkadaşlarınızla ve diğer SoFood kullanıcılarıyla kolayca paylaşabilir, tariflere yorum yapabilir, geniş bir hayran kitlesi elde ederek popülaritenizi arttırabilirsiniz.
Paylaşmak çok kolay!
"Tarif" ekle bölümünden yemeğinizin fotoğrafını çekip, başlık ve dilerseniz tarif detaylarını ekleyerek 30 saniye içerisinde hünerlerinizi herkesle paylaşabilirsiniz.
Favorilerinize ekleyin!
Diğer kullanıcıların tariflerini favorilerinize ekleyerek, kendi "yemek" listenizi oluşturabilir, "Bugün ne pişirsem?” derdinden kurtulabilirsiniz. Hem de arkadaşlarınızın yeni tariflere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Yorum yapın!
Verilen tarifi beğendiniz mi? Geliştirip daha "lezzet"li hale mi getirdiniz? O zaman hemen yemek tarifine yorum yapıp tarif sahibine yardım edin.
Facebook’ta paylaşın!
Sizin sevdiğiniz "yemek tarifleri"ni, fotoğraflarını herkes görsün. Tarifleriniz size saklı kalmasın.
Geniş yelpaze’de tarif bulun!
Karnıyarık, hünkar beğendi, mantı, yaprak sarması, kebap gibi geleneksel Türk yemeklerinden İtalyan,Fransız,Çin,Japon mutfağı gibi dünya mutfaklarına, sütlü tatlılardan kurabiye,poğaça,börek ve pasta tariflerine kadar her tarife kolayca ulaşın.
Arama yapan kullanıcılara tariflere ulaşmakta kolaylık sağlayın!
Tarif açıklaması kısmına hashtag(#) ekleyerek tariflerinizde yeni anahtar kelimeler oluşturabilir, aramalarda diğer kullanıcılara kolaylık sağlayabilirsiniz.

Açıkçası tanıtım resmi olarak yıllardır heves ettiğim ama bir türlü yerimden kalkıp yapmadığım Köstebek Pastanın resmini koymaları benim gibi her türlü lezzeti tatmaktan keyif alanlar için baştan çıkarıcı bir eylem olmuş.
Hem yeni tarifler öğrenmek hem de yeni keşfettiğiniz tatları paylaşmak için SoFood ideal bir seçim olur. Keyifli tarifler. :)

Uygulamayı indirmek için
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sofood.android

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...